קולנוע עולמי - בית ציוני אמריקה - ZOA TLV

קולנוע עולמי

מסע בין-לאומי לאבולוציה הקולנועית של מדינות העולם

 

בכל מפגש נסקור את הקולנוע המוקדם של היוצרים הבולטים של המדינה ונתחקה אחר הסרטים פורצי הדרך ויצירות המופת שלהם.

מרצה: רפי שרגאי
תסריטאי, במאי, מידען קולנועי ומרצה לא שיגרתי לקולנוע המשבץ ידע רב, הומור ותשוקה חסרת רסן לקולנוע. הרצאות הקולנוע מתובלות בפילמוגרפיה, ביוגרפיה, רכילות עסיסית מאחורי הקלעים, ניתוחי סצנות ונקודות למחשבה, בשילוב עשיר של סצנות ידועות ונדירות מסרטים שונים. מרצה לקולנוע כ-18 שנה במכון אבשלום, סמינר הקיבוצים, אוניברסיטת בר-אילן, מכללת עמק יזרעאל ועוד.

 

קולנוע יפני
הקולנוע היפני נחשף למערב עם "ראשומון" האלמותי של קורוסואווה. במפגש אקזוטי, פיוטי ומרשים. נתוודע למיטב התוצרת היפנית, המטיבה לשלב בין מסורת לקידמה מ"סיפורי טוקיו" המופתי, דרך מיטב יצירותיו של קורוסאווה, טקאשי קיטאנו, ועד לסרטים מודרניים יותר, מנותקים מהכאן והעכשיו, המתעסקים באיש הקטן בחלומו ובשברו.

קולנוע איראני
האם צבים יכולים לעוף? האם אהבה של נער איראני לפליטה אפגנית יכולה לשרוד? מהם האתגרים של מורים איראניים המלמדים בהרים ואיך נראים אחורי הקלעים של גירושין באיראן? במפגש קולנועי מרתק נתוודע למיטב הסרטים והיוצרים האיראניים בני זמננו..

ויוה איטליה!!
במפגש קולנועי מרגש ,טמפרמנטי ורומנטי במיוחד נסקור את מיטב הסרטים האיטלקיים שנצרבו בליבנו: מ"גונבי האופניים" ועד "החיים יפים". נצפה במשחק טניס ללא כדור ב"יצרים", ניזכר ב"לילות כביריה" של פליני, נשקע בנוסטלגיה ב"סינמה פרדיסו", נתענג על יופיים של סופיה לורן ומרצ'לו מסטרויאני ונרכב אל השקיעה עם קלינט – במערבוני הספגטי של סרג'יו לאונה.

קולנוע ישראלי. 70 שנות יצירה ב90 דקות… 
במפגש כחול לבן נתענג על מיטב הסרטים פורצי הדרך והרגעים הבלתי נשכחים של הקולנוע הישראלי. מקישון ועד אלקבץ, מ"הוא הלך בשדות" ועד "מר באום".

קולנוע סקנדינבי
לארס פון טרייר, סוזאנה ביר, קבוצת "דוגמא" וכמובן הגדול מכולם, אינגמר ברגמן, במפגש בניחוח אחר ובמבע קולנועי טוטאלי ועוכר שלווה על קיומנו.

01אוקטובר 2019

מרלן

11:00

12:30

אירועים דומים


דילוג לתוכן