מיינדפולנס - בית ציוני אמריקה - ZOA TLV

מיינדפולנס

אימון מוחי להפחתת לחצים ולהגברת הקשב המיקוד והאושר בחיינו

סדרת הרצאות בת 5 מפגשים בהם נלמד לפתח ולטפח מיינדפולנס – מודעות קשובה בחיי היומיום ובעבודה, על פי מודל ה MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction שפותח ונחקר מדעית בארה"ב ובאנגליה ונחשב היום לשיטה המובילה בעולם להפחתת לחצים, להגברת המיקוד, הקשב והאושר בחיינו.

במסגרת סדרת ההרצאות :
• נקבל כלים להפחתת לחצים והגברת השקט בעבודה בפרט ובחיים בכלל.
• נכיר ונתרגל טכניקות מיקוד והתבוננות המסייעות בשיפור המיקוד, הריכוז והיעילות
בחיינו.
• נפתח ונטפח את יכולות הקשב וההקשבה.
• נמצא את "גוזלי הזמן" ומסיחי הדעת שלנו המונעים מאתנו יעילות ומיקוד.
• נלמד ונאמץ הרגלים מועילים ובריאים לשיפור ה well being בחיינו.

המרצה: נעמה קטן
מנהלת המרכז לחקר ארגונים וניהול המשאב האנושי באוניברסיטת חיפה. מהנדסת תעשיה וניהול ובעלת MBA מאוניברסיטת תל אביב. חוקרת את תחום המיינדפולנס בארגונים באוניברסיטת חיפה ומתרגלת מיינדפולנס ותיקה.

הקדמה – מהו מיינדפולנס ומהם טייסים אוטומטים
אסקור את כניסת המיינדפולנס לעולם המערבי, אציג מחקרים מדעיים ודוגמאות לחברות ותאגידים אשר אימצו תירגול מיינדפולנס על בסיס יומי לעובדיהם. בחלקו השני של המפגש נעסוק בנושא הטייסים האוטומטים: מתי "אנחנו על אוטומט" ומתי יש לנו מודעות ויכולת לבחור את הפעולה והתגובה ולא לפעול מתוך תגובה אוטומטית. נתרגל אימון מוחי של סריקת גוף עבור השקטת המח והתודעה, אותו יתרגלו המשתתפים בבית לאורך השבוע כולו.

התמודדות עם "מכשולים" בחיים
נדון במצבי תודעה ורגשות אותם אנו פוגשים ביום יום, אשר יכולים להיות מכשולים חזקים לבהירות פנימית, סיפוק ועניין אם לא מזהים אותם ולא עובדים איתם בצורה חכמה ומיומנת. במהלך המפגש נתרגל אימון מוחי לשקט וזיהוי אותם מצבי תודעה, שאותו יתרגלו המשתתפים לאורך השבוע כולו.

התמודדות עם מצבי לחץ
נלמד מהו מצב לחץ, מדוע הוא מתרחש וכיצד בא לידי ביטוי בגופנו. נלמד כיצד לזהות מתי אנו במצב לחץ, ונקבל כלים מיטיבים להתמודדות עימו. נתרגל כלי יישומי פרקטי לאימון המח להתמודדות עם מצבי לחץ, להגברת השקט ולהפחתת לחצים, אימון אותו המשתתפים יוכלו לתרגל בכל רגע בו יעלה לחץ או מתח בחיי היום היום.

עבודה עם רגשות ונוכחות אוהבת
נלמד לטפח ולהעצים את איכויות הלב. נלמד ונחווה את הכח של הכרת התודה בחיינו ונבחן כיצד נוכל להכניס את איכות זו לחיי היום יום שלנו ובכך לשפר את חיינו.  נלמד ונתרגל איכויות של – הערכה, חמלה ופתיחות ונבחן את השאלה כיצד נוכל לעשות כל דבר בעבודתנו ובחיינו בכלל בדרך שיש בה לב.

מיינדפולנס במערכות יחסים
מערכות יחסים יכולות להיות לעיתים  מורכבות. לא פעם אנו חווים קושי בתקשורת דווקא בתוך המשפחה, עם האנשים הקרובים לנו ביותר .שם אנו חווים את התחושות והרגשות העזים ביותר של אהבה ותשוקה, לצד כעס תיסכול וטינה. בהרצאה נלמד ונתרגל את המוח למצוא שקט בתוך כל ההמולה, איך להתנהג ולחשוב אחרת, רגוע ונינוח יותר עם הקרובים לנו ביותר. לאורך ההרצאה נתנסה בכמה משיטות התרגול שיכולות לשמש אותנו להגברת הקשב והאינטימיות ולהפחתת לחצים בתוך מערכות היחסים בחיינו ובכל רגע ורגע ביום יום. לסיכום נקבל טיפים פרקטיים כיצד להכניס מיינדפולנס אל מערכות היחסים בחיינו.

07נובמבר 2019

מרלן

11:00

12:30

אירועים דומים


דילוג לתוכן