תערוכה קבוצתית: "ממעוף הציפור" | יולי 2024 - בית ציוני אמריקה - ZOA TLV

תערוכה קבוצתית: "ממעוף הציפור" | יולי 2024

הציפור, סמל מובהק לחופש חסר גבולות, פורשת כנפים וממריאה מעל כל המגבלות האנושיים. בטבע שלה, היא מגשימה את חלומה הנצחי של האנושות. הציפור נודדת לפי עונות השנה, חוצה יבשות וימים על פני נופים עוצרי נשימה ובאודיסיאה קסומה מגיעה למחוזות רחוקים ומרתקים.

יופייה האדיר של הציפור, יחד עם אופייה הבלתי מושג, מפתה אמנים ואמניות רבים להנציח אותה ביצירותיהם. דרך עדשת המצלמה, משיכת המכחול או יד הפסל, האמן מתעד את החופש במגוון רחב של צבעים ומזמין את הצופים להרים את מקל הנדודים – ולצאת למסע מרתק במחוזות הדמיון.

בצילום ציפור בודדה או להקה במעופה, מתעמק האמן ביופיו הממכר של הטבע. הוא בוחן כל פרט ופרט, מהנוצה הכי קטנה ועד לצבעים הזוהרים והמרקמים העדינים. דרך העדשה, מאמץ הצלם את חופש התנועה והמסתורין שבקיום.

משיכת מכחול צבעוני על קנבס ריק מעבירה בצורה חיה את החיוניות והדינאמיות של הציפור. גוונים עזים וקווים מתערבלים מתארים ציפורים במעוף, מזמרות ורוקדות בשמיים. יצירת האמנות עוברת מטמורפוזה כסמל של החיים עצמם – תנועה מתמדת ושינוי נצחי.

פסל המתאר ציפור במעופה קורא לצופים להמריא אל מחוזות הפנטזיה. הפסל מגלם את כמיהתה של האנושות לשחרור, להתעלות אל מעבר לגבולות הארציים ולגעת בשמים. יצירת הפסל משמשת תזכורת נוקבת ליצירתיות הטבועה בכולנו, היכולת לחצות את מסגרת המציאות ולבקר בעולמות אחרים.

הגלריה לאמנות ישראלית מזמינה אתכם לבקר בתערוכה, שפונה לקהל הבוגר וגם לילדים, לחובבי טבע ולחובבי אמנות. 

***אירוע הפתיחה יתקיים ביום רביעי, 26 ביוני, בשעה 19:00. במהלכו, יתקיים שיח גלריה המזמין את הצופים להכיר את האמנים והיצירות.

הכניסה פתוחה לקהל הרחב,

נשמח לראותכם.

 

 

 

דילוג לתוכן