99% בחירה, אופטימיות למרות הכל! - בית ציוני אמריקה - ZOA TLV

99% בחירה, אופטימיות למרות הכל!

מרצה: רותם כרמי

"לפני יותר מתשע שנים, פתאום באמצע החיים אובחן זוהר, האיש שאיתי, אב ילדיי, אהבת חיי כחולה במחלת ה- ALS, מחלת ניוון שרירים קשה ואכזרית. חיינו אז בבסיס בדרום, זוג צעיר עם שתי בנות, בשיא הקרירה: זוהר כמפקד יחידה בחיל האוויר ואני עובדת סוציאלית. ההלם, איך לא, היה קשה ומטלטל, אבל מתברר ולא כקלישאה שהחיים חזקים מהכל, ולצד אובדנים מורכבים ובלתי נתפשים, יש גם התחלות חדשות, שמחות ושבבי תקווה.

כיום זוהר בשלב מתקדם ביותר של המחלה: מונשם, מוזן ואף איבר בגופו, פרט לעיניו, שבעזרתן הוא מתקשר. בתוך המולת החיים, לפני שש שנים החלטתי שעכשיו תורי. מתוך הרצון למצוא "רגעים קטנים של אושר", מתוך הרצון ליצור משהו שהוא שלי,  יצרתי עסק קטן לשיפוץ ולמחזור של מגירת ישנות – כיום אני מעבירה סדנאות ומייצרת מוצרי בוטיק ייחודיים ממגירות ישנות. עם חלוף הזמן, פתחתי צוהר נוסף לעולם, המשלב את ניסיון חיי עם ניסיוני המקצועי בעבודה סוציאלית. וכך התחלתי לשתף על חיי בבלוג אישי, להעביר הרצאות, סדנאות ולאחרונה אף השקתי ספר ביכורים הנקרא: 'בין עולמות'".

הרצאה אישית וכנה, בה מספרת כרמי את סיפור ההתמודדות המשפחתית שלה עם מחלת ה- ALS. כיצד בתוך כאוס גדול, היא בנתה בחיים איים של שליטה, חיים מלאים בסיפוק ותחושת מסוגלות. כיצד היא מחזקת את המקומות של הכוח ובוחרת להקטין את הכעס, חוסר האונים והקושי. רותם משתפת באותנטיות, ללא מסכות, בהחלטה היומיומית לבחור, בכל פעם מחדש, לחיות, גם כשהמציאות קשה וכואבת.

בהרצאה אתם מוזמנים לעצור לרגע, להתבונן ולהעריך את היכולת הטמונה בכולנו- היכולת לבחור!!! אופטימיות למרות הכול

כרמי בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, בשנות ה-40 לחייה, אמא לשירה, יובל וגלעד ואישה לזוהר. מזה 4 שנים עוסקת בתחום של חוסן אישי, משפחתי וקהילתי עם משבר ואתגר בחיי היום יום. נושא החוסן והיכולת לצמוח מתוך משבר, מתחבר הן לניסיונה המקצועי והן לניסיון חייה האישי.

"ניתן לבחור בחיים, עם ולמרות הכל."

03נובמבר 2019

מרלן

20:30

לאתר האירוע

אירועים דומים


דילוג לתוכן