זכרונותיו של מוטל בן פייסי החזן | תיאטרון יידישפיל - בית ציוני אמריקה - ZOA TLV

זכרונותיו של מוטל בן פייסי החזן | תיאטרון יידישפיל

דרמה מוזיקלית מרגשת על פי יצירתו של שלום עליכם

מיר איז גוט — איך בין אַ יתום!

אמרת יידיש, אמרת "מוטל בן פייסי החזן", יצירתו הקלאסית העל זמנית של שלום בן מנחם נחום רבינוביץ'  [1859-1916], שנודע בשם העט שלום עליכם  אחד מענקי היידיש בכל הזמנים. היצירה מגיעה לתיאטרון יידישפיל בעיבוד מוזיקלי חדש וקצבי עם תזמורת כלייזמרים חיה על הבמה. ואחד יענקל'ה בודו הגדול מכולם.

היצירה "מוטל בן-פייסי החזן" היא סיפור ההגירה. מכתריאלבקה שברוסיה עד לניו יורק, ארצות-הברית, ובכך בעצם מציגה את גורלו וסיפורו של העם היהודי בתחילת המאה ה20.

דרך עיניו התמימות של הילד, מוטל, שהתייתם מאביו, אנו למדים על חיי הקהילה, שאיפותיהם ומצבם הכלכלי והלאומי של היהודים במזרח אירופה לקראת תחילת המאה ה-20, ועל דרך הטלטלות שעברה על אלו שהחליטו להגר לאמריקה, כדי למצוא את דרכם בעולם החדש.

סיפורו של נער יהודי, סיפור נוגע ללב. עדין, חכם ומצחיק עד דמעות על מבטו של ילד [ יונתן רוזן] ושל אותו הילד בבגרותו [יענקל'ה בודו], על העולם שאבד..

לפרטים ולכרטיסים לחצו: "לאתר האירוע"

01מרץ 2023

מאירהוף

20:00

לאתר האירוע
תיאטרון יידישפיל מציג: זכרונות פון מאטל פייסע דעם חזנס. זכרונותיו של מוטל בן פייסי החזן. בכיכובם של יעקב בודו, יהונתן רוזן ושחקני התיאטרון. במאי: יונתן אסתרקין. מחזה: יונתן אסתרקין ויהונתן רוזן עפ"י עיבוד לבמה של רמי רוזן ז"ל לספרו של שלום עליכם

אירועים דומים


דילוג לתוכן