ד"ר דניאל נווה: מאגיה, יחסים והעצמת אפקט הפלצבו | GO SHOW - בית ציוני אמריקה - ZOA TLV

ד"ר דניאל נווה: מאגיה, יחסים והעצמת אפקט הפלצבו | GO SHOW

הסדנה של האנתרופולוג ד"ר דניאל נווה ב19.4 בבית ציוני אמריקה תעסוק בחמישה נושאים הקשורים זה בזה: מאגיה, אפקט הפלצבו, ריפוי עמוק, יחסים והקשר של כל אלו לשיח החדש במדע אודות טבע המציאות.

בחלקו הראשון של המפגש נבחן מבחר מחקרים העוסקים במאגיה מאזורים שונים בעולם (הודו, אפריקה, האיים הקריביים ובעולם המערבי). נסקור את ההשתנות בהתייחסות למאגיה באנתרופולוגיה: ממבט מבטל למבט מכבד המושתת על עניין עמוק בחוויה המאגית עצמה.

בחלקו השני של המפגש נתייחס להיבטים משותפים למאגיה ואפקט הפלצבו – שעדיין נחשב לאחת התעלומות המדעיות הגדולות של זמננו.  נראה כיצד התובנות האנתרופולוגיות העדכניות אודות מאגיה יכולות לתרום להעצמת אפקט הפלצבו ולשיפור הטיפול הניתן במוסדות רפואיים ובמשפחה.

בהמשך נעמוד על החשיבות הרבה שמיוחסת ליחסים בחברות מסורתיות שונות בכל הקשור לבריאות, התפתחות של מחלות וריפוי; ונתוודע למידע מדעי חדש בנושא. כמו כן נתוודע למחקר מתחום חקר המוח שמספק לנו מבט מרתק אודות הקשר בין כאבים כרוניים ויחסים.

בחלקו האחרון של היום נסקור התפתחויות חדשות בשיח המדעי אודות טבע המציאות. נראה כיצד התפתחויות אלו מתכתבות באופן מרתק עם המידע האנתרופולוגי אודות מאגיה וריפוי.

המפגש יכלול הרצאות, למידה והתנסות במדיטציה עמוקה ועבודה עצמית.

 

לפרטים ולכרטיסים לחצו: "לאתר האירוע"

19אפריל 2024

מרלן

11:00

לאתר האירוע
סדנה

אירועים דומים


דילוג לתוכן