צייר הנשים – גוסטב קלימנט – אהובותיו מגלות את הסודות

עדי עציון

על שלושה דברים העולם עומד: על האישה, על האישה ועל האישה. כך לפחות בעיני צייר הנשים גוסטב קלימט. מספרים שבזמן שעבד, היה זקוק לנוכחות של שתיים-שלוש נשים ערומות, שיסתובבו בסטודיו גם כשלא צייר אותן. כך "לכד" והפנים תנוחות וגוני גוונים של חושניות טבעית, שנחשפו לו באשה והזינו את יצירותיו.
 
הארוטיקה שלו הכעיסה את וינה השמרנית של סוף המאה ה-19. גם העובדה שהוקסם מנשים יהודיות, ובחר בהן כמאהבות ודוגמניות, עוררה ביקורת אצל רבים. "טעם יהודי…" נהגו לפלוט בבוז. כאשר אפילו הקיסר, שתמך בו בתחילת דרכו, הפנה לו עורף – החל קלימט לצייר דיוקנאות נשים עבור עשירי וינה. בסלוני התרבות, שנוהלו ע"י נשות החברה הגבוהה (ברובן יהודיות) – פגש קלימט בפרויד, ובהשפעתו נמלאו ציוריו בנחשים ובסמלים מיניים מודחקים אחרים.
 
עוד על מיניות האישה, על הנקודה היהודית, וביטוייהן בחייו וביצירתו, תוכלו ללמוד ביום א', 9.12.18, בשעה 20:00 בבית ציוני אמריקה בת"א. המונודרמה המוזיקלית "צייר הנשים", תביא במשחק ובמוזיקה את וידוייהן של ארבע נשים מרכזיות בחיי קלימט. בין וידוי לווידוי, יוקרנו ציוריו המקוריים, וילוו בהסבריה של חוקרת האמנות וכתבת התרבות ברדיו, מירי קרימולובסקי.
טלפון להזמנת כרטיסים: 03-5247373
 
09דצמבר 2018

מרלן

20:00

לאתר האירוע

אירועים דומים


צרו איתנו קשר
כל הזכויות שמורות לבית ציוני אמריקה

Powered By Siteix | Designed by Yael Freiman

דילוג לתוכן