עברית בשלל שפות

בית אריאלה

הסדרה תעסוק בשורת מפגשים עכשוויים ועתיקים של העברית עם שפות משפיעות ברחבי הגלובוס, ובשאלה האם המפגש הזה מעשיר את העברית, או אולי מאיים על עצם קיומה.

עורך הסדרה: ד"ר רוביק רוזנטל

לא נותרו מקומות

העברית לא הייתה אף פעם שפה השוכנת לבדה. היא הושפעה משפות שסבבו אותה, שפות של כובשים, של סוחרים ושל ידידים ושותפים. שפות היהודים שנוצרו במפגש בין העברית לשפת הסביבה, ביטאו גם הן את הקשר הזה. העברית המודרנית נוצרה על ידי יהודים דוברי שפות רבות, וגם הן הטביעו חותם על העברית.

24.12.18  ד"ר רוביק רוזנטל הלעז בעברית – אויב או שותף?

7.1.19  פרופ' גלעד צוקרמן מהארץ המובטחת למדינה בת-המזל: לקחים מהישראלית  להחייאת שפות אבוריג'יניות באוסטרליה. (המפגש יתקיים בבית ציוני אמריקה, אולם מרתה, דניאל פריש 1)

21.1.19 ד"ר יניב גולדברג שהילדים לא יבינו: על השפעות היידיש על העברית ולהיפך(המפגש יתקיים בבית ציוני אמריקה, אולם מרתה, דניאל פריש 1, תל-אביב-יפו).

4.2.19  ד"ר עבד רחמן מרעי וד"ר רוביק רוזנטל הערבית והעברית: מפגש עתיק וחדש בין שפות אחיות(המפגש יתקיים בבית ציוני אמריקה, סטודיו, דניאל פריש 1, תל-אביב-יפו).

18.2.19 פרופ' יהודית הנשקה הניב המזרחי: השפעת הערבית היהודית על העברית הישראלית(המפגש יתקיים בבית ציוני אמריקה, סטודיו, דניאל פריש 1, תל-אביב-יפו).

4.3.19  ד"ר אליעזר פאפו משנת תרפפו ועד סרטי הבורקס: הלדינו שבעברית והעברית  שבלדינו(המפגש יתקיים בבית ציוני אמריקה, אולם מאירהוף, דניאל פריש 1, תל-אביב-יפו).

11.3.19  ד"ר רוביק רוזנטל מדוע שפות נכחדות, ואיך ניתן להגן עליהן (המפגש יתקיים בבית ציוני אמריקה, סטודיו, דניאל פריש 1, תל-אביב-יפו).

1.4.19  ד"ר תמר עילם-גינדין אשמדאי החנטריש: השפעות איראניות על לשוננו (וקצת על תרבותנו) (המפגש יתקיים בבית ציוני אמריקה, סטודיו, דניאל פריש 1, תל-אביב-יפו).

15.4.19 גילי בר-הלל משולחנה של מתרגמת עברייה(המפגש יתקיים בבית ציוני אמריקה, אולם מרתה, דניאל פריש 1, תל-אביב-יפו).

29.4.19  ד"ר רוביק רוזנטל תעשה לי לייק: האנגלית הגלובלית ועתידה של העברית(המפגש יתקיים בבית ציוני אמריקה, אולם מרתה, דניאל פריש 1, תל-אביב-יפו).

 

18פברואר 2019

סטודיו

10:30

לאתר האירוע

אירועים דומים


צרו איתנו קשר
כל הזכויות שמורות לבית ציוני אמריקה

Powered By Siteix | Designed by Yael Freiman

דילוג לתוכן